A Szentlélek gyümölcsei – Szelídség!

Mindennapi környezetünket gyakran áthatja a feszültség és a verbális agresszió, de mi más
útra vagyunk meghívva. Jézus ma is arra kér bennünket:

 „Tanuljatok tőlem, mert én szelíd
vagyok és alázatos szívű.” Mt. 11, 29

Laci atya az alázat útjának kibontásán keresztül jut el a szelídségig, mint a Szentlélek
gyümölcséig. Tanításában elmondja: „hogy az alázat és a szelídség olyan képesség,
melyekkel meg kell tanulnunk jól bánni, mert nem a miénk, hanem kölcsönbe kaptuk…”

A korábbi előadásokat megtaláljátok a Jubilate Imádság Háza YouTube-csatornáján, ha pedig élőben szeretnétek bekapcsolódni, szeretettel várunk benneteket június 9-én 17:30-kor a Szent Fausztina Irgalmasság Háza nagytermében.

Ezen kívül szeretettel várunk az Imádság Háza szolgáló imaközösségébe is. Csatlakozhatsz a hétközi dicsőítő órákba, de vannak még az imateremben üres órák, melyeket szeretnénk dicsőítő, hálaadó énekes vagy csendes imával betölteni. Amennyiben szeretnél bekapcsolódni, keress bizalommal a Jubilate Imádság Háza e-mail címén keresztül: imadsaghaza.kaposvár@katolikus.hu

Szerző: Balogh Móni (Jubilate Imádság Háza)

Fotó: Kovács András Bernát